“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Yapıldı

     08.03.2018 Perşembe günü “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” programı yapıldı.

     Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz; bağlı kuruluşu Şiddeti Önleme Ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, kadın personellerimiz ile Karaman Kent Konseyi Kadın Meclisi ve kadın katılımcıların katılımıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasını gerçekleştirdi.

     Kutlama Atatürk parkında İstiklal Marşı ve çelenk koyma töreniyle başladı. Törene Sayın Valimiz Fahri Meral’in eşleri Zehra Meral Hanımefendi, Aile Ve Sosyal Politikalar il Müdürümüz Servet Türegün, Karaman Kent Konsey Başkanı Ali Konukseven, Karaman İŞKUR Müdürü Kenan Ateş, Karaman Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci ve kadın katılımcılar katıldılar. Tören Karaman Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Koçak, Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi Müdürü Semra Yeşilırmak ve Karaman Belediyesi Belediye Başkan Vekili Leyla Bender’in konuşmalarıyla devam etti.

     Törenin ardından Aktekke Meydanına yürüyüş yapılarak meydanda “Kadına Şiddete Hayır-Çocuk İstismarı” sloganı çerçevesinde katılımcılara el izi bırakma uygulaması yapıldı.

     Sayın Valimiz Fahri Meral’in de katılımlarıyla Hatuniye Medresesinde Kadın Konuk Evinde kalan kadınların yapmış olduğu ürünleri içeren “El Emeği Göz Nuru” sergi açılışı yapıldı.