Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Personellerine "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri" Düzenlendi

     Kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi ve farkındalık çalışmaları kapsamında Karaman Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Konferans Salonunda personellere kamu personelinin kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması amacıyla seminer düzenlendi.

     Seminderde Karaman Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Semra Yeşilırmak tarafından yapılan sunumda, kadına yönelik şiddetin türleri, yaygınlığı, kadın ve çocuk üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi, başvurulabilecek yollar, kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası ve ulusal mevzuat, şiddet önleme ve izleme merkezleri ve kadın konukevi hizmetleri anlatıldı.

     Kadına yönelik şiddetle mücadelede işbirliği içerisinde çalışan kurum ve kuruluşların sorumluluklarının da anlatıldığı seminerde köklü ve gerçekçi bir çözüm için çok taraflı bir mücadelenin gerekli olduğu vurgulandı.

     Seminer sonrası katılımcıların konuyla ilgili merak ettikleri husular hakkındaki soruları cevaplandırıldı ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.