Sayın Valimiz Fahri Meral 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Engelli Öğrencilerimizi Kabul Etti

     3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Servet Türegün, Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Yıldız, personeli ve öğrencileri Sayın Valimiz Fahri Meral’i makamında ziyaret ettiler.
 
     Ziyarette konuşan Sayın Valimiz Fahri Meral, “Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli - engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır. Nüfusumuzun önemli bir bölümünü teşkil eden engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması, kendi kendine yetmeleri ve tüm imkânlardan yararlanmaları temel önceliğimizdir.
 
     Devletimiz ve ilgili kurumlarımız, engellilerimizin yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda üretken kılınmaları, istihdam edilmeleri, yaşama sevincini kaybetmeden sosyal hayata katılmaları için çalışmalarını sürdürmektedir.
 
     Uygulanan politikalar ve yapılan yasal düzenlemeler, engellilerimizin yaşadıkları birçok sorunu ortadan kaldırmıştır. Bununla birlikte engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşme sürecinde karşılarına çıkan diğer bazı sorunların da herkesin bilinçli ve duyarlı gayretleriyle zamanla aşılacağına inanıyorum.
 
     Engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun diğer kesimlerinin de ortak görevidir. Bu konuda her zaman destek ve katkılarıyla engellilerimizin yanında olan tüm hayırsever kişi ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Engelliler günü dolayısıyla başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza en içten sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 
     3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Sayın Valimiz Fahri Meral’e yapılan ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.