Uyuşturucuyla Etkin Mücadele Sürdürülecek

     Toplumumuzun en önemli sorunlarından birisi olan uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Sayın Valimiz Fahri Meral başkanlığında toplandı.
 
     İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Sayın Valimiz Fahri Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz servet Türegün ve ilgili kurum müdürleriyle koordinasyonun diğer üyeleri katıldı.
 
     Toplantı öncesinde ilgili kurumlar tarafından yapılan sunumlarda; İlimizde uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler masaya yatırıldı. Özellikle genç nüfusu tehdit eden uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı sorununun çözümü noktasında görüş ve önerilerin ele alındığı toplantıda, konuyla ilgili olarak ilgili kurumlarca gereken tedbirlerin alınması ve uyuşturucu madde satışıyla ilgili uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmaması konusunda tüm birimlerin daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.
 
     Toplantı sonunda Sayın Valimiz Fahri Meral, toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda güvenlik birimleri tarafından sürdürülen mücadelenin etkin bir şekilde devam ettiğini belirterek, toplum sağlığının korunmasına yönelik olarak gençliğimizi ve toplumuzu tehdit eden bu sorunun çözülmesi noktasında tüm kurumların koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini söyledi.
 
Uyuşturucu ile mücadelede emniyet ve jandarma birimlileri tarafından etkin bir mücadele yürütüldüğünü söyleyen Sayın Valimiz Fahri Meral, sürdürülen operasyon ve çalışmaların yine aynı azim ve kararlılık içerisinde devam etmesini isterken, özellikle ülkemizin geleceği olan gençleri ve gençliğimizi olumsuz yönde etkileyen bu sorunun çözümü için topyekûn seferberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.